Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dejte křečkovi hodnotnou stravu

7. 9. 2006

Dužnatá strava

Takže je důležité aby měl váš křeček dostatek vitamínů které se publikují zrovna v ovoci a zelenině.Křečkovi můžete dát:

Ovoce- jahodu,kousek banánu,melounek,ukrojený kousek jablíčka…Jakékoliv ovoce které má šťavičku to křečci milují.Měli by jste udržovat pravidelný jídelníček.Hlavně je důležité aby jste nedávali křečkovi zbytky jídla.je to špatné.Křeček má mít hodnotnou stravu to v každém případě.Je pro něj také důležitá mrkvička oříšek(ne slaný!!!)a nebo květáček a jiné…Křeček hlavně potřebuje pořádně ohlodávat takže větvičky a v prodejnách mají speciální hlodátka.Dále také dejte křečkovi ze svého jogurtu (může být i ovocný) a tvaroh.Maso podávejte křečkovi syrové.Uvařené nebo mastné může křečka zabít!!!Nikdy nepodávejte také křečkovi jídlo z lednice a mrazáku.Mražená zelenina ho může zabít!!!Dávejte křečkovi jídlo v malých porcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mám menší prosbu

(adéla, 6. 8. 2021 19:56)

vím že se to k tomuhle textu nehodí ale udělala by jste video nebo nějaký text s nápady co vyrobit křečkum a aby to bylo lehké.A spatky k textu moc mi to pomohlo a už vím v čem dělám chybu a co naopak dělám správně moc jste mi pomohla.

Křeček mi snědl oříšek se solí

(Anetarajnochová, 8. 3. 2018 21:07)

Prosím o radu. Křeček mi snědl asi 5 oříšků se solí. Může mu to něco udělat? Nebo poškodit zdraví? Prosím o radu. ( jinak té soli na těch oříšcích moc nebylo,ale tak pro jistotu) přededem děkuji za vaše rady.

Krecek

(Veronika, 29. 12. 2016 22:55)

Dobry den muze krecek tvrdy rohlik ??dekuju za odpoved

ggggggggggggggfdf

(beruskacervena, 24. 1. 2015 12:52)

A TADY JE 3 DIL už to nebude jak sem řikala 2 1 dil ale ted řekni jedem 2 věci křeccccci jsou krásni nebo nvm kolik ti je na věci ale 4 dil zas bude jako 1,2 jo tak děkuju a neboj ta ještě bude 4 dil :)

TOTO JE PRAVDA !! BUDE I 3 DIL :)

(beruskacervena, 24. 1. 2015 12:47)

2 dil

Ochočování neuspěchejte a postupujte podle níže uvedených bodů. Pokud to uspěcháte, křeček pak nemusí být ochočený a musíte začít znova
Ochočení křečka je velmi důležité. Abyste si s ním mohli hrát a brát ho do ruky musíte si získat jeho důvěru. Chce to čas a trpělivost, důvěra křečka se získává postupně. Není dobré to odkládat, nejlépe se křeček ochočí, dokud je ještě mladý.Proč křečci koušou?
Vždycky myslete na to, že křečci koušou jen když jsou vyděšení, je to v podstatě jejich obrana. Proto je neděste a zacházejte s nimi hezky, aby neměli důvod vás kousnout. Kdyby se tak přeci jen stalo, kousnutí mladého křečka nijak zvlášť nebolí a ani neublíží. Občas se může stát, že vás křeček jakoby ochutnává, nelekejte se, nebo křečka vyděsíte a může vás pak doopravdy kousnout.Jak si soužití s křečkem zpříjemnit:
Ochočený křeček přináší nové možnosti jak pro vás tak pro něho. Jelikož křeček je velice aktivní a čilé zvíře (pokud zrovna nespí), potřebuje pohyb. Běhání v kole a hrabání se může zdát po čase nudným jak pro křečka, tak pro vás, když ho pozorujete. Proto je dobré, dopřát křečkovi pohyb i mimo klec, nejlépe každý den.

dobry den jen sem vám řekla se křečki mohou a co na a proč kouou a něco takoviho :)

(beruskacervena, 24. 1. 2015 12:45)

.(KOUPÁNÍ ZACHRÁNILO KŘEČČICI ŽIVOT

Ahoj, nic ve zlém ale myslím že křeček se za jistých okolností koupat může a dokonce se to může i neuvěřitelně vyplatit. Naše třídní křeččice Arya kterou sme o víkendech pravidelně koupali byla jednou na víkend u jedné spolužačky (netušíme jak ) se nějak dostala z klece a o pár dní později byla nalezena ve vodní nádrži vysavače a protože měla s vodou už nějaké zkušenosti vyvázla jen s lehčím zánětem spojivek. Tohle samozřejmě není tak obvyklý případ ale myslím že za jistých NEZBYTNÝCH OPATŘENÍ se křeček koupat může. JAK SI ZISKAT KŘEČKOVI DUVĚRU??Když se mu budete věnovat často a budete na něj mluvit, naučí se znát váš hlas. Když dáváte ruku do klece dávejte pozor, abyste nedělali prudké pohyby, tak malého tvorečka jako je křeček může vaše ruka snadno vyděsit.

Takové ochočení křečka může trvat tak tři týdny, ovšem je to individuální, nemyslete si, že křečci jsou všichni stejní. Někdo vám může začít důvěřovat po týdnu a jiný za měsíc.


nebejte bude i 2 dil kdiž vam buduřikat co pužou toto bil 1 dil:)

co ji krecek

(luky z kreckyna, 8. 4. 2014 20:06)

ja mam mit krecka ale nevim co ji a vi jste mi moc pomohli

Re: co ji krecek

(baruru, 2. 12. 2014 20:23)

Tak šintó nastudujte na googlu

OOOOOOOOOOO

(LULUOO, 19. 10. 2014 12:19)

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))):)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))):))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) křeček je tak krásní zviře ooooooo :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

lajd

(miša, 19. 10. 2014 12:13)

já sem dělala tu soutěž sem na psala a bude tam jen 2 dny ok tak ahoj

lajd

(miša, 19. 10. 2014 12:11)

já mám křečka je šikavná moc já sem ji dala do soutěže a je rychlá jestli chcete a bi váš křeček byl rychlej a hodně skákat :) a sportovat tak hej to domá soutěže řekete co chcete a by de na to odbarník :)) muj křeček je už dobrej kamoška chtěla dáš do mi soutěže jeho křečka a je rychlej :)) já i pro ně něco kumuji a jestli chcete poc ne budete kupovat řekněte co chcete koupit tak já to udělám :)) a jestli ho chcete vicvičit :) bidlím praha 6 :)) tak jestli chcete a řeněte jstli ne chapete ráda pomužu :)) jj a děkuji tem kdo tam mi křečky dá :)) a ještě něco já mám pro ně soutěže :) i skluzavku a hračky tak ahoj a děkuji a dej to křečka tam :)))) ale jestli nechcete tak já vám nne nutím a jestli jo tak se zeptejta jojojojojojojojo a mám pro ně i hrací prvičku a kdiž tam budou třeba 4 křečci tak já jo požná odpajím jo a zeptej te se jestli něco ne chápate rááda vám pomuže ok tak děkuji tak kdo přijdu

dddddddddddddddddddddddddddddd

(já jsem lilinka , 19. 10. 2014 12:00)

ahoj mužu se zeptat jestli se křeček mužu koupat ???

ddd

(lulu, 19. 10. 2014 11:57)

mužu se zaptet jestli se mužu křeček koupat ??

křeček :)

(lucka, 19. 10. 2014 11:56)

mužu se zeptat jestli se mužu dát mliko ?? :( já nevím jestli jo nebo ne

a

(aadelaaaa, 18. 10. 2014 20:24)

křeček je moc milé zvířátko

odpověď

(adel, 18. 10. 2014 20:22)

křeček banány může

???

(Ela, 30. 7. 2014 20:51)

Meloun by křeček moc jíst neměl protože je moc sladký, hlavně mu nedávejte zelí a kapustu (ve velkém množství), hrozně je to nadýmá... S tim mastným souhlasím ale s vařeným úplně ne... Např. pokud uvaříte malinko rýže nebo kousíček masa (ryby, kuře, krůta) tak to sníst může... Pokud to ale budete vařit, tak to vařte odděleně po malých kousíčkách HLAVNĚ BEZ SOLI A JAKÉHOKOLIV KOŘENÍ!!!

Re: ???

(Lala, 30. 7. 2014 20:55)

Dík dam si pozor :D

křeček

(Diana, 27. 10. 2013 12:57)

křeček muže jíst zelí a petržel

Re: křeček

(Ona, 30. 7. 2014 20:54)

Ano ale zelí v malém množství protože ho to nadýmá